1. Перевірка земельної ділянки на предмет можливості забудови та наявності необхідних документів. Наявність права власності це обов'язкова умова для отримання будівельного паспорта.
  2. Підготувати ескізний проєкт: зазначити місце розташування будівель і споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них господарчих будівель та споруд, підготувати плани об'єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення які плануються до застосування. Для цього краще запросити сертифікованого архітектора, тому що потрібне знання нормативів.
  3. Подати заяву на отримання будівельного паспорта. Вимоги та бланки заяв відображені в наказі "Про затвердження порядку видачі будівельного паспорта" Ви подаєте такі документи:

- заяву на видачу будівельного паспорта

-завірена в установленому порядку копія документа, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою;

-ескізні наміри забудови.

  1. Підготувати проект будівництва, для цього потрібно долучити сертифікованих фахівців.
  2. Заповнюєте повідомлення про початок виконання будівельних робіт у паперовій формі через ЦНАП та надсилаєте до уповноваженого органу ДІАМ (ДАБІ). Також можна подати документи через портал Дія.
  3. Після відправлення повідомлення про початок виконання будівельних робіт ви можете приступати до будівництва.
  4. Коли будівництво буде завершене треба провести технічну інвентаризацію, технічний паспорт з внесенням інформації до реєстру будівельної діяльності (ЄДЕССБ).
  5. Заповнюєте повідомлення про готовність об’єкта до експлуатації у паперовій формі через ЦНАП та надсилаєте до уповноваженого органу ДІАМ (ДАБІ). Також можна подати документи через портал Дія.
  6. Після успішної реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатацію завершальний етап – реєстрація права власності в Державному реєстрі речових прав ДРРП через нотаріуса або державного реєстратора.