Відповідно до Земельного кодексу України, приватизація - це отримання прав на землю фізичними особами внаслідок передачі земельної ділянки у власність або надання її у користування. Якщо ви вирішили отримати своє законне право на власність щодо земельної ділянки, яка надає приватизація землі Харків, настійно рекомендуємо спочатку ознайомитися з послідовністю проведення даної операції.
Чи варто приватизувати землю?
Якщо ви є власником житлового будинку, право власності на який зареєстровано, і який розташовується на НЕ приватизованій земельній ділянці, то саме час зайнятися оформленням права власності на землю.
Навіщо оформляти право власності на земельну ділянку під будинком?
Є кілька основних причин:
- збільшиться ринкова вартість всього домоволодіння;
- куди б Ви не звернулися з метою розв'язання будь-якого питання, стосовно Вашого домоволодіння, обов'язково виникне питання кадастрового номера на земельну ділянку;
- забезпечення своїх прав як власника земельної ділянки від зазіхань суміжних власників (користувачів) на Вашу територію;
- одна з основних причин - це зайняти місце в Державний земельний кадастр (ДЗК) під своєю ділянкою, таким чином, щоб його координати на місцевості збігалися з координатами в кадастр, тому що з плином часу база наповнюється ділянками, і не кваліфіковані виконавці здають їх з помилками в координатах, згодом може стати так, що для Вашої ділянки просто не буде місця в земельному кадастрі.
Потрібно буде проводити додаткові роботи для виправлення цих помилок, що призводить до значних фінансових втрат і звичайно займе багато часу і нервів.
Хочете отримати безкоштовну консультацію по приватизації землі?
Ми розглянемо саме вашу ситуацію, ви отримаєте оптимальну схему дій і потім зможете прийняти рішення, вже з урахуванням нашого великого досвіду роботи з нерухомістю.
Насамперед для досягнення мети приватній особі потрібно отримати дозвіл на встановлення меж земельної ділянки. Далі, зрозуміло, здійснюється межування ділянки та складання технічної документації. Наступним кроком є реєстрація землі в Державний земельний кадастр і присвоєння їй унікального кадастрового номера. Після цього потрібно подати клопотання до Харківської міськради з проханням передати ділянку землі по праву власності вказаною громадянину. Після того, як приватизація земельної ділянки під будинком буде схвалена міською радою, на завершальному етапі оформляються і реєструються у відповідній службі права власності на вищевказану ділянку.