Такий варіант можна розглядати якщо ваш будинок побудований до 5 серпня 1992 року.
У цьому випадку потрібно пройти етап технічної інвентаризації (замовити технічний паспорт із зазначеним роком будови) і провести реєстрацію права власності у державного реєстратора (попередньо отримати консультацію в реєстраційному відділі з розглядом наявних документів).

Якщо ви маєте нерухомість, побудовану до 5 серпня 1992 року, то існує можливість її оформлення за спрощеною схемою. До таких будівель можна віднести: житлові будинки, дачні та садові будиночки, господарські будівлі.

Щоб пройти процедуру узаконення дачі або садового будинку, вам будуть потрібні:

- право власності на землю або договір оренди;
- техпаспорт на будівництво ( зробити технічний паспорт на будинок );
- підтвердження року зведення будівлі.


Своїм листом від 01.09.2011г. №40-12-2409 ДАБІ підтверджує, що необхідність надання дозвільних документів на будівництво та введення в експлуатацію об'єктів, побудованих до 05.08.1992г., відсутня.

З 2018 року з'явилася можливість узаконення житлових, садових, дачних будинків до 300м2, побудованих без дозвільних документів в період з 5 серпня 1992 по 9 квітня 2015 року. Крім збору всіх необхідних документів, необхідно звернути увагу на відповідність збудованого самобуду будівельним нормам, правилам забудови земельної ділянки та правильного цільового призначення земельної ділянки.

Документи на дачний будинок або садовий будинок потрібно оформляти, бо нерухомість повинна бути завжди оформлена належним чином.