1. Перевірка земельної ділянки на предмет можливості забудови та наявності необхідних документів. Наявність права власності це обов'язкова умова для отримання будівельного паспорта.
  2. Підготувати ескізний проєкт: зазначити місце розташування будівель і споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них господарчих будівель та споруд, підготувати плани об'єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення які плануються до застосування. Для цього краще запросити сертифікованого архітектора, тому що потрібне знання нормативів.
  3. Подати заяву на отримання будівельного паспорта. Вимоги та бланки заяв відображені в наказі "Про затвердження порядку видачі будівельного паспорта" Ви подаєте такі документи:

Які потрібні документи для початку, щоб легалізувати ваш об'єкт самовольного будівництва (самобуд, будинок або дачу)?

Узаконення самобуду - це процес законного і юридично правильного оформлення документів на вже зведений будинок, дачу, нежитлове приміщення.

Для того, щоб зареєструвати і правильно оформити самобуд, потрібно зібрати пакет документів і передати його на розгляд до відповідної інспекції. Власник незаконної будови повинен оформити такі документи:

- заява;
- декларацію готовності об'єкта до експлуатації - 2 примірники;
- документи, що підтверджують право власності (нотаріально завірена копія);
- технічний паспорт (копія);
- звіт про проведення технічного обстеження.

Юристи компанії «Будгрупп» нададуть Вам якісні послуги, пов'язані з узаконенням нерухомого майна. До таких послуг належать:

- узаконення перепланувань і реконструкцій квартир та інших об'єктів нерухомості житлового та нежитлового фонду;

- узаконення самовільних будівель / прибудов / перепланувань;

- переведення до нежитлового фонду;

- отримання дозволу на будівництво / реконструкцію;

- введення в експлуатацію  об'єктів житлової та нежитлової нерухомості;

- оформлення права власності на нерухомість (реєстрація);

- послуги державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ / ДАБК) в Харкові;

- узаконення самовільно збудованих будинків (будинок / гараж / сарай і т.д) на земельній ділянці через будівельну амністію;

- узаконення дачного та садового будинку.

Такий варіант можна розглядати якщо ваш будинок побудований до 5 серпня 1992 року.
У цьому випадку потрібно пройти етап технічної інвентаризації (замовити технічний паспорт із зазначеним роком будови) і провести реєстрацію права власності у державного реєстратора (попередньо отримати консультацію в реєстраційному відділі з розглядом наявних документів).

Якщо ви маєте нерухомість, побудовану до 5 серпня 1992 року, то існує можливість її оформлення за спрощеною схемою. До таких будівель можна віднести: житлові будинки, дачні та садові будиночки, господарські будівлі.

Щоб пройти процедуру узаконення дачі або садового будинку, вам будуть потрібні:

- право власності на землю або договір оренди;
- техпаспорт на будівництво ( зробити технічний паспорт на будинок );
- підтвердження року зведення будівлі.

Самовільним вважається об'єкт будівництва, якщо він був побудований або будується:

- на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети;
- без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи;
- з істотним порушенням будівельних норм і правил.
Особа, яка здійснила самочинне будівництво, не набуває на нього право власності.

Якщо Вам потрібно узаконити самобуд Харків (самовільне будівництво)?

Як вчинити в такій ситуації. Ми володіємо значним позитивним досвідом розв'язання даного питання і підготували покрокову інструкцію на цей випадок.
Без належного оформлення самобуду Ви - лише власник матеріалів. Крім того, за експлуатацію такого об'єкта законодавством України передбачена адміністративна відповідальність.
Розпорядження самобудом (продаж самобуду, дарування, оренда, навіть спадкування самобуду) теж неможливо. Поки самобуд належним чином не оформлено - для держави він не існує.

Оформляти документи, що стосуються перепланування, реконструкції житла, а також зведення нового об'єкту нерухомості, потрібно до виконання всіх будівельних робіт.

Але в переважній більшості випадків необхідність в документах виникає тільки при здійсненні будь-яких операцій з нерухомістю (продаж, переоформлення права власності, дарування, застава і т.д.).

Як правило на оформлення всіх необхідних паперів потрібна значна кількість часу, а також знань спеціальних нормативно-правових актів та Законів України.

Юристи компанії «Будгрупп» володіють достатньою кількістю інформації, а також навичками ведення справ, пов'язаних з легалізацією нерухомого майна.

Звернувшись в нашу компанію, ви завжди зможете отримати грамотні консультації з усіх актуальних питань, а також будете впевнені в тому, що ваші справи знаходяться в руках професіоналів, які зроблять все можливе, щоб домогтися сприятливих результатів в рекордно короткі терміни.

Юридичні послуги з перепланування (реконструкції) квартири або іншої нерухомості.
Ми надаємо комплексні послуги для фізичних осіб з узаконення та оформлення перепланувань (реконструкцій) квартир на території Харкова і Харківської області.

Перепланування квартири - це комплекс ремонтно-будівельних робіт, які проводяться відповідно до проєктної документації, зі зміною фізичних параметрів приміщень, демонтажем або перенесенням внутрішніх перегородок, пристроєм прорізів без втручання у зовнішні стіни та інші опорної конструкції житлового будинку.

Реконструкція квартири - перебудова квартири, пов'язана зі зміною геометричних розмірів, заміною окремих конструкцій та їх елементів, зміною основних техніко-економічних показників приміщення, а також збільшення площі квартири більше ніж на 5% в наслідок перенесення легких конструкцій (втручання в зовнішні конструкції, наприклад «вирубка» в опорній стіні вікна або ж прорізу для об'єднання двох житлових кімнат або квартир).