Повномасштабне вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року, призвело до значних жертв серед цивільного населення та пошкодження інфраструктури, завдавши серйозної людської, соціальної та економічної шкоди. Внаслідок війни житлові приміщення та громадська інфраструктура були пошкоджені або зруйновані.
Грошова компенсація за шкоду від війни - питання, яке сьогодні цікавить мешканців різних міст України, шляхи його вирішення розглядаються на державному рівні, розробляються способи та механізми отримання коштів. Громадяни України мають зібрати всю доказову базу та підготувати відповідні документи для подальшого відшкодування збитків за пошкоджене майно.
Експерти нашого підприємства проводять обстеження житлових будинків, квартир, нежитлових об'єктів, які постраждали внаслідок військових дій з метою складання звітів та актів обстеження пошкоджених об'єктів нерухомості. Роботи з обстеження проводяться згідно з Порядком виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд», затвердженим Постановою КМУ від 19.04.2022р. №473, Постановою КМУ № 423 від 05.04.2022 та методикою затвердженої наказом Мінрегіонрозвитку від 28.04.2022 N 65. Звіти з обстеження завантажуються до порталу єдиної Державної електронної системи у сфері будівництва ЄДЕССБ. На підставі звіту та акта обстеження визначатиметься вартість компенсації.
Отримати звіт пошкодженого/знищеного об'єкта нерухомості може власник, представник власника за нотаріальною довіреністю чи інший уповноважений орган.
- Документ що підтверджує право власності;
- Документ що підтверджує особу (паспорт, код).
- технічний паспорт;
- документ на земельну ділянку (права власності на земельну ділянку або кадастровий номер для приватних домоволодінь) за наявності.
Обстеження пошкодженого майна можуть проводити комісії створені органом місцевого самоврядування та військово-цивільними адміністраціями чи суб'єктами господарювання. У разі обстеження об’єкта державною комісією слід дочекатися своєї черги, згідно законопроекту комісія проводить обстеження протягом 90 днів після подання заяви, але враховуючи завантаженість роботи комісій як це буде працювати фактично ще невідомо. Якщо власник майна не хоче чекати на комісію та має можливість відновити пошкоджене житло власними силами для того щоб отримати в подальшому компенсацію за нанесені збитки власник майна може замовити таке обстеження самостійно (але за власні кошти), а висновок передати у відповідні органи місцевої влади. Така фіксація пошкоджень дозволяє робити ремонт майна самостійно, щоб потім отримати компенсацію.
Додаткова інформація за посиланням >>
Комісії створені органами місцевого самоврядування та військово-цивільними адміністраціями будуть наповнювати Реєстр згідно наданої документації від власників, результатів обстеження та інших державних реєстрів для подальшого оцінювання та отримання рішення про виплату компенсації.
Більш детальну інформацію ви можете дізнатись у законопроекті https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/1248275
Адреса: Україна, Харків,
вул. Космічна 21 А
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Графік роботи:
Понеділок - п'ятниця: 10.00-18.00
Субота, Неділя: вихідні
Довідка про знищення (знесення) нерухомого майна
Довідка про знищення (знесення) нерухомого майна підтверджує факт знищення (знесення) нерухомого майна і являється підставою для закриття розділів про нерухоме майно в реєстрі речових прав на нерухоме майно. У зв’язку з програмою компенсацій за повністю знищене житло та отримання сертифіката на нове житло потрібно пройти процедуру припинити право власності знищеного житла в Державному реєстрі речових прав, для того щоб зробити ці дії державному реєстратору або нотаріусу потрібна Довідка про знищення/знесення майна яка формується сертифікованим виконавцем через єдину державну електронну систему у сфері будівництва.
• Заява про надання послуги
• паспорт та ідентифікаційний код власника
• старий технічний паспорт на будівлю, яка знищена
• документи на право власності
• Комісійний Акт обстеження знищеного/пошкодженого майна
• Фотофіксація знищеного майна