Приватизація земельної ділянки
Приватизацією земельної ділянки називають процедуру, в результаті якої право на володіння землею переходить від держави до фізичної особи. Перерахуємо кілька умов, необхідних для реалізації громадянином свого права:
• проводиться оформлення землі, на якій розміщений будинок з законно зареєстрованим на нього правом власності;
• реалізується право приватної особи на безкоштовне отримання ділянки зі списку земельної власності муніципалітету;
• ділянка повинена перебувати в користуванні власника будинку.
Приватизація землі Харків ціна - залежить від оперативності оформлення документів, складності обсягу робіт і особливостей самої земельної ділянки. Адже розташовані на неї будівлі і топографічні об'єкти часом трохи ускладнюють процес землевпорядних робіт.
Відповідно до Земельного кодексу України, приватизація - це отримання прав на землю фізичними особами внаслідок передачі земельної ділянки у власність або надання її у користування. Якщо ви вирішили отримати своє законне право на власність щодо земельної ділянки, яка надає приватизація землі Харків, настійно рекомендуємо спочатку ознайомитися з послідовністю проведення даної операції.
Якщо ви є власником житлового будинку, право власності на який зареєстровано, і який розташовується на НЕ приватизованій земельній ділянці, то саме час зайнятися оформленням права власності на землю.
Для початку Вам необхідно отримати дозвіл на розробку землевпорядної документації.
Якщо ділянка яку Ви хочете приватизувати знаходиться в межах населеного пункту, то Вам необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування.
До заяви обов'язково потрібно докласти графічний матеріал, на якому буде відображено бажане місце розташування земельної ділянки, право на який Ви хочете оформити.
Якщо ділянка знаходиться за межами населених пунктів, то розпорядників може бути декілька залежно від цільового призначення ділянки.
Ділянками для індивідуального дачного будівництва розпоряджаються районні державні адміністрації;
Ділянками для ОСГ та садовими ділянками за межами населених пунктів розпоряджається Головне управління Держгеокадастра у Вашій області.
Якщо у Вас у власності є індивідуальний житловий будинок, і Ви хочете оформити під ним земельну ділянку для його обслуговування, то дозвіл на розробку землевпорядної документації брати не потрібно. Можна відразу переходити до етапу розробки землевпорядної документації.
Покупку провели у голови товариства, як порадили "тямучі люди", адже так простіше, ніякої тяганини і, крім того - дешевше. Але по факту, ви купили всього лише право, бути в членах садового товариства. Якщо вас виключити з нього, то ви втратите всі права на свою ділянку і будинок. Крім того, ви не зможете продати таку дачу за повну вартість та залишити дітям у спадок без рішення маси юридичних проблем.
Ми розглянемо саме вашу ситуацію, ви отримаєте оптимальну схему дій і потім зможете прийняти рішення, вже з урахуванням нашого великого досвіду роботи з нерухомістю.
Приватизація землі - встановлена нормативами процедура передачі певної земельної ділянки в приватну власність громадян. Це право передбачено Конституцією України та Земельним Кодексом України. Процес приватизації передбачає розробку відповідної землевпорядної документації.
Кожен громадянин України має право отримати безоплатно, (який не викупив цю землю у держави або територіальної громади) в приватну власність земельні ділянки за такими цільовими призначеннями:
• для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0000 га;
• для ведення садівництва - не більше 0,1200 га;
• для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд - не більш 0, 1000 га (в містах); - 0,1500 га (в селищах); - 0,2500 га (в селах).
• для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,1000 га;
• для будівництва індивідуального гаража - на понад 0,0100 га.
Ви можете використовувати своє право на безкоштовну приватизацію лише один раз.
Приватизація, отримання кадастрового номера дачного / садової ділянки (сільрада) Харківська область включає наступні етапи:
1) Землевпорядна організація виробляє геодезичну зйомку ділянки;
2) Замовник отримує в землевпорядній організації акти погодження меж для підписання у сусідів і у сільській раді чи міській раді;
3) Розробляється технічна документація;
4) Присвоюється кадастровий номер;
5) Замовник подає до органу місцевого самоврядування заяву про передачу земельної ділянки у власність (з відповідним пакетом документів) питання виноситься на сесію місцевої ради;
6) Фінальний етап - реєстрація права власності на земельну ділянку.
Безкоштовна консультація
+38(067)123-72-77
+38(063)738-72-77
Адреса: Україна, Харків,
вул. Космічна 21 А
E-mail: budgroup88@gmail.com
Графік роботи:
Понеділок - п'ятниця: 10.00-18.00
Субота, Неділя: вихідні